Genel

Tek kullanımlık e-sigaralar ne kadar popüler?

By 20 Şubat 2021Mart 7th, 2021No Comments

Puf çubuğu – JUUL

E-sigaralarla ilgili düzenleme ve yaptırım eksikliği, ürünlerin çoğalması için kapıyı açtı. JUUL , gençlik e-sigara salgınındaki öncü rolü nedeniyle  geçen yıl bazı tatlı ve meyveli tatların satışını durdurduğu için daha yeni tek kullanımlık cihazlar popülaritesini artırdı .

juul kit

Çevrimiçi arama eğilimleri, tek kullanımlık e-sigaraların popülerliğinin arttığını göstermektedir. Tobacco Control dergisindeki “Tek kullanımlık JUUL tipi e-sigara cihazlarının yükselişi” adlı bir Aralık makalesi, bir Google aramasının ilk sonuçlar sayfasında 31 tek kullanımlık ürün markasıyla sonuçlandığını ve cihazların “4,60 ABD doları kadar düşük fiyatla satıldığını bildirdi. % 7’ye kadar nikotin (JUUL’dan daha yüksek bir konsantrasyon) ve 200 nefeslik reklam. “

Bu ürünler Juul, daha düşük anlamlı fiyatlandırılır ABD’de ayrı satılır JUUL kapsüllere sahip cihaz için 34,99 $ kadar maliyeti : makaleye göre “tek kullanımlık ürünler denemek ve bağımlısı haline küçükler ve her yaştan istemi kullanıcılarla popülaritesi dalgalanma olabilir giriş maliyeti nedeniyle başka türlü denememiş olabilecekleri zaman vaping yapmak. “

Puff Bar nasıl çalışır?

Puf çubuğu nedir?

Puff Bars, JUUL ile birçok benzerliği paylaşır, ancak bazı temel farklılıkları vardır.

Tıpkı JUUL gibi, bir Puff Bar da bir cebe sığacak kadar küçüktür, bir USB flash sürücüye benzer ve bir buhar oluşturmak için e-sıvı içeren bir kartuşu ısıtır.

Her bir kapsül cihazı önceden şarj edilmiş ve önceden doldurulmuştur. Buhar bittiğinde, yeniden doldurulamaz veya yeniden doldurulamaz – tek kullanımlık JUUL’dan ayrı durur.

Puff Bar’da nikotin var mı?

Bir nefes çubuğunda ne kadar nikotin var?

Her bir Puff Bar, önceki nesil e-sigaralara kıyasla çok daha yüksek seviyelerde ve daha az tahrişle verimli nikotin iletimi sağlayan bir formül nikotin tuzları kullanır . Nikotin gücü, tıpkı JUUL gibi Puff Bar’larda% 5’e kadar çıkabilir.

Pek çok genç e-sigara kullanırken nikotin tüketiminin farkında değil. Aslında, Tütün Kontrolünde yayınlanan Nisan 2018 Truth Initiative ® çalışmasının sonuçları, 15-24 yaş arası JUUL kullanıcılarının yaklaşık üçte ikisinin -% 63 – JUUL’un her zaman nikotin içerdiğinin farkında olmadığını gösteriyor. Sigara içen gençler sadece nikotin bağımlılığı riskini almakla kalmıyor – nikotine maruz kalmanın etkileri beyin gelişimine zarar veriyor, sinir hücresi işlevini değiştiriyor ve beyin kimyasını değiştiriyor olabilir.

Puff Bars hangi lezzetlerle geliyor

Puff Bars hangi lezzetlerle geliyor?

Ekşi Elma, Mentol, OMG (Portakal, Mango, Guava), Mango ve Limonata, Puff Bar’ın taşıdığı pek çok tattan sadece birkaçı. Tütün şirketlerinin gençlere hitap etmek için uzun süredir aromalı ürünleri pazarlamasına benzer şekilde , Puff Barlar parlak renkli ambalajlarla aromaları vurgular ve açıklayıcı isimler kullanır.

Tatlar, gençleri ve genç yetişkinleri sigara içmeye çekmede önemli bir rol oynar. Aslında, e-sigara kullanan tüm gençlerin% 97’si aromalı e-sigara kullanıyor.

Puff Bars ve diğer tek kullanımlık e-sigaralar çevre için kötü değil mi?

Vaping çevreyi nasıl etkiler?

JUUL gibi e-sigaralar zaten çevresel endişeleri artırdı. JUUL kapsülleri genellikle onu çöpe atmaz ve tütün ürünü çöpü sorununu artırır  . E-sigaralardaki kurşun ve nikel gibi ağır metaller ve nikotin sızabilir ve bu da  e-sigaraları hem e-atık hem de biyolojik tehlike atığı olarak nitelendirebilir . Puff Bar gibi bir e-sigaranın yalnızca minimum talimat atma talimatı ile tek kullanımlık olarak pazarlanması, çevresel kaygıları artırmaktadır  .

Gıda ve İlaç İdaresi, e-sigaraları tam olarak düzenleme görevini yerine getirmede başarısız olmaya devam ederken, 50 eyalette 60 ölümle birlikte 2.700’den fazla elektronik sigara ile ilgili hastalık vakası rapor edilmiştir. Hakikat Girişimi, idareyi ve FDA’yı, politikasını yeniden gözden geçirmeye ve yasaların açıkça gerektirdiği pazar öncesi incelemeden geçene kadar tüm perakende satış mağazalarında aromalı tüm e-sigaralara erişimi kısıtlamaya şiddetle teşvik eder.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: