Genel

E-sigara içmenin uzun vadeli etkileri nelerdir?

By 16 Şubat 2021Mart 7th, 2021No Comments

Gerçek şu: JUUL gibi e-sigaraların sağlık üzerindeki etkileri hakkında fazla bir şey bilmiyoruz, yani vape yapan milyonlarca genç aslında insan test denekleridir .

Bugün piyasada bulunan e-sigaralar, nispeten düzenlenmemiş bir ortamda satılmaktadır ve halk sağlığı üzerindeki etkileri Gıda ve İlaç İdaresi tarafından incelenmemiştir. Ajans, 2017 yılında ürünlerin piyasada kalmasına izin verirken incelemelerini ertelemeye karar verdi – federal bir yargıcın son zamanlarda yasa dışı olduğuna karar verdiği bir karar .

Bu arada, 2017’den 2018’e kadar sadece bir yılda liselerde% 78 ve ortaokullarda% 48 artarak, çoğu hiç sigara içmeyen gençler arasında elektronik sigara kullanımı arttı ve salgın oranlarına ulaştı. ABD e-sigara pazarının dörtte üçünü oluşturan JUUL , 

 salgını yönlendiriyor  ve  e-sigaralar arasında bulunan en yüksek nikotin içeriğinden bazılarına sahip  .

Yüksek risklere rağmen, e-sigaralar ve bunların sağlık üzerindeki etkileri hakkında bilinmeyen çok şey var. İşte bildiğimiz şey.

Hemen hemen tüm e-sigaralar, beyin gelişimine zarar verebilecek nikotin içerir

Juuling’in uzun vadeli etkileri nelerdir

Yüksek nikotinli e-sigaralar – JUUL ve pek çok benzer ürün ve taklit ürün gibi   – nikotin maruziyetinin etkilerini kötüleştirebilir, bu da beyin gelişimine zarar verebilir, sinir hücresi işlevini değiştirebilir, gençlerin sigara içme riskini artırabilir ve beyin kimyasını değiştirebilir. ergen beyinlerini diğer bağımlılık yapan ilaçlara karşı daha duyarlı hale getirir.

Truth Initiative® ve Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri tarafından yapılan bir araştırmaya göre , ABD perakendecilerinde satılan e-sigaralardaki ortalama nikotin konsantrasyonu 2013’ten 2018’e  iki kattan fazla arttı .

E-sigaralarda bulunan kimyasallar ve toksinler uzun vadeli zararlara neden olabilir

Vaping veya juuling zararlı mı

E-sıvılarda en az 60 kimyasal bileşik bulunmuştur ve daha fazlası e-sigaralar tarafından üretilen aerosolde mevcuttur. Araştırmacılar, üst solunum yolu enfeksiyonlarına neden olabilen dağıtım çözücüleri ve propilen glikol dahil olmak üzere e-sigara kullanıcıları için zararlı veya potansiyel olarak zararlı olan birkaç madde belirlediler.

E-sigara aromaları – yutulması onaylananlar bile – uzun süre solunduğunda toksisite açısından incelenmemiştir. Pek çok e-sigara aroması, solunum yolu tahriş edici olduğu bilinen kimyasallar içerir ve araştırmalar, bazı tatların potansiyel olarak diğerlerinden daha toksik olduğunu bulmuştur. Aslında, bir a şeklinizi ona göre yeni Yale Duke Üniversitesi çalışması , kimyasallar bazı JUUL bulunan sıvıları ısıtılmış ve solunduğunda tahriş ve enflamasyona neden olabilir, potansiyel olarak zararlı asetallerini üretmek.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: