Genel

E-sigaralar, genel genç tütün kullanımını yaklaşık yirmi yılda en yüksek orana çıkardı

By 14 Şubat 2021No Comments

E-sigara kullanımındaki epidemik artış nedeniyle gençler neredeyse yirmi yıldır görülmemiş oranlarda tütün kullanıyor.

2019 Ulusal Gençlik Tütün Araştırmasından elde edilen yeni veriler, lise öğrencilerinin% 31,2’sinin ve ortaokul öğrencilerinin% 12,5’inin – toplam 6,2 milyon genç – bir tür tütün ürünü kullandığını gösteriyor. Bu, lise öğrencileri arasında 19 yıldaki en yüksek oran.

JUUL ve birçok kopyası gibi e-sigaralar ezici bir şekilde artışı tetikliyor . 4 lise öğrencisinden 1’inden fazlası (% 27,5) ve ortaokul öğrencilerinin% 10,5’i şu anda e-sigara kullandığını bildirdi, bu da son 30 günde en az bir kez sigara içtikleri anlamına geliyor. Birçoğu e-sigarayı çok daha sık kullanıyor – 1,6 milyon ortaokul ve lise öğrencisi ayda en az 20 gün sigara içtiklerini bildirdi ve bu da büyüyen bir gençlik bağımlılığı krizine işaret ediyor.

Yeni veriler ayrıca birçok genç tütün kullanıcısının bırakmak istediğini ortaya koyuyor. Halen bir tütün ürünü kullanan öğrencilerin yarısından fazlası -% 57,8 – tütünü bırakmayı ciddi şekilde düşündüklerini ve neredeyse% 57,5’i geçen yıl bırakmaya çalıştıklarını bildirdi. Bu veriler gibi gençlerin vaping durdurmak yardım araçları için acil ihtiyaç altını Bu Bırakmanın olduğunu ,  ilk örneği olan e-sigara tür çıkmak programı Hakikat Initiative® dan. Program, gençlere ve genç yetişkinlere sigarayı bırakma konusunda uygun tavsiyelerde bulunmak için yaş grubuna göre uyarlanmıştır ve aynı zamanda, artık çocuklarına yardım etmek isteyen ebeveynler için bir kaynak görevi görür.

Bu Bırakılıyor’a kaydolmak için, gençler ve genç yetişkinler DITCHJUUL yazıp 88709’a mesaj atabilirler. Ebeveynler, özellikle gazetelerin ebeveynleri için tasarlanmış metin mesajlarını almak üzere kaydolmak için QUIT yazıp (202) 899-7550’ye yazabilirler.

Erken nikotin kullanımı beyin gelişimine zarar verebilir, sinir hücresi işleyişini değiştirebilir ve gençlerin sigara içme riskini artırabilir. Gıda ve İlaç İdaresi, halk sağlığı üzerindeki etkilerini gözden geçirmeden piyasada kalmalarına izin vermek yerine e-sigaraları düzenleme görevini yerine getirmiş olsaydı, gençlik e-sigara salgını önlenebilirdi. Truth Initiative , FDA’ya e-sigaraları tam olarak düzenlemesi ve federal hükümetin nane ve mentol dahil aromalı e-sigara pazarını temizleme planını gerçekleştirmesi için çağrı yapmaya devam ediyor .

Ulusal Gençlik Tütün Araştırması, ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri tarafından gerçekleştirilen yıllık bir ankettir.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: