Genel

Bir elektronik sigara önleme müfredatı öğretmenlere, okullara ve topluluklara gençlik e-sigara salgınını tersine çevirmeye nasıl yardımcı olabilir?

By 7 Şubat 2021No Comments

Formun Üstü

Formun Altı

  • Bir elektronik sigara önleme müfredatı öğretmenlere, okullara ve topluluklara gençlik e-sigara salgınını tersine çevirmeye nasıl yardımcı olabilir?

 HABER MAKALESİ

Bir elektronik sigara önleme müfredatı öğretmenlere, okullara ve topluluklara gençlik e-sigara salgınını tersine çevirmeye nasıl yardımcı olabilir?

Salgın düzeylerinde devam eden gençlik vapingiyle – yaklaşık beş lise öğrencisinden biri 2020’de sigara kullanıyordu – okullar ve topluluklar, öğrencilere bilinçli seçimler yapmaları için ihtiyaç duydukları bilgilerin yanı sıra onlara ulaşmada önemli bir role sahip. zaten vaping yapıyorlarsa çıkın.

, Truth Initiative’in ulusal olarak tanınan gençlik anti-vaping hakikat ®  kampanyasının birparçası olarak geliştirilen ulusal bir gençlik elektronik sigara önleme müfredatı , gençlere e-sigara kullanımıyla ilgili gerçekleri veriyor vebubir ilk -şimdiden yaklaşık 250.000 gence yardım eden türünün tek örneği metin mesajı programı. ,Hakikat Girişimi ve Kaiser Permanente Amerikan Kalp Derneği işbirliği ile başlatılan, okullar ve lider sosyal etki eğitim yenilikçi, EVERFI aracılığıyla hiçbir ücret ödemeden geniş halk tarafından kullanılabilir.

E-sigara kullanımı ve elektronik sigara kullanımıyla ilgili tehlikeler konusunda öğretmenlere rehberlik etmek ve Amerikalı gençleri eğitmek için modern bir yaklaşım sunan müfredat acil bir ihtiyacı karşılıyor. İşte nedeni.

Gençlerin buharla ilgili gerçeklere ihtiyacı var

Birçok genç, kullanmaya başladıklarında e-sigaraların sağlık risklerini bilmiyordu. Aslında, genç e-sigara kullanıcılarının çoğu , en son bir ürünü kullandıklarında nikotini değil, sadece aroma verdiklerini düşünüyor .

Elektronik sigaranın sağlık riskleri – gençlerin nikotine maruz kalması beyin gelişimine zarar verebilir, sinir hücresi işlevini değiştirebilir ve ergen beyinlerini diğer bağımlılık yapan ilaçlara karşı daha duyarlı hale getirebilir – COVID-19 salgını sırasında da yoğunlaşmıştır. Journal of Adolescent  Health’de yayınlanan araştırma, e-sigara kullandığını bildiren gençlerin, hiç buharlamayanlara kıyasla COVID-19 pozitif test etme olasılığının beş kat daha fazla olduğunu gösteriyor.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: